Bronse til trialjentene i Trial des Nations

Ingveig Håkonsen, Huldeborg Barkved og Erika Melchior var de tre norske jentene som skulle forsvare de norske fargene. Før helgen var målet medalje, gleden var derfor stor når forventningene ble innfridd.

Jentene fikk et godt utgangspunkt med andreplass i kvalifiseringen på lørdag. Når søndagen kom så var det bare to lag som var bedre enn våre jenter. Spania tok forøvrig «the double» ved å vinne både dame og herreklassen.

Jeg er utrolig takknemlig å få være en del av dette etter 1 år ut av gamet, skriver Huldeborg Barkved på Facebook. Huldeborg er endelig tilbake etter skade. Hun takker også sine lagvenninner, Erika og Ingveig. De uttrykker også glede og takker sine lagvenninner.

De norske gutta med Sondre Haga, Håkon Pedersen og Jarand-Mathias Vold-Gunvaldsen tok en sjetteplass, samme plassering som i fjor.

Under kan dere se bilder fra helgens Trial des Nations – vi gratulerer bronsejentene igjen 🙂 

Sondre «Gekko» Haga ble nummer åtte begge dager i VM-avslutningen i Spania. Han endte på niendeplass sammenlagt i TrialGP.
Vilde Marie Holt tok førsteplass under 110-årsløpet på Eksismoa Motorpark 19. september. Løpet var tredje runde i Norsk Enduro Superserie.
Jarand-Matias Vold Gunvaldsen ble nummer ni i sesongfinalen i Spania og endte på 14. plass sammenlagt i Trial2-VM. Les om VM-sesongen hans.
Skroll til toppen