Vi inviterer til aktivitetslederkurs i Stor-Elvdal søndag 12. april. Det er fortsatt noen ledige plasser: https://www.minidrett.no/kurs/21741412
Aktivitetslederkurset er for deg som ønsker å bidra i klubben, og som vil lære å lede treninger og aktiviteter for barn, ungdom og nybegynnere i motorsport.
Dette er et viktig kurs for klubbdrift og rekruttering, og gir deg verktøyene du trenger for å skape gode og trygge aktiviteter på banen.
Dette lærer du
Kurset gir en praktisk og teoretisk innføring i:
- hvordan lede en trening
- hvordan lære opp nybegynnere
- hvordan aktivisere barn og ungdom
- hvordan skape trygge og gode rammer for aktivitet
Aktivitetsleder er første steg i Trenerløypa, og et krav for å kunne lede organisert trening i regi av NMF.
Praktisk informasjon
📍 Dato: 12. april 2026
📍 Sted (teori): Stor-Elvdal Hotell, Koppang
📍 Praksis: Atnaveien 30
Husk å ta med mat, drikke og klær etter vær – deler av kurset foregår utendørs.
Hvem kan delta?
Kurset er for deg som:
- ønsker å bli aktivitetsleder i motorsport
- er medlem i en klubb tilknyttet NMF
- har minimum kompetanse som sikkerhetsleder
Nedre aldersgrense er 16 år.
Meld deg på nå
Det er fortsatt noen ledige plasser, men disse fylles fort. Ønsker du å bidra i klubben og utvikle deg som aktivitetsleder, anbefaler vi å melde seg på så raskt som mulig.