Sterk 5. plass til Norge i Lag-VM i X-Trial

Pressemelding

Jarand-Matias Vold Gunvaldsen og Sondre “Gekko” Haga leverte en imponerende prestasjon for Norge under Lag-VM i X-Trial i Nice, Frankrike. Duoen kjørte inn til en sterk 5. plass i det prestisjetunge mesterskapet, mot noen av verdens beste nasjoner innen trial.

– Det har vært en utrolig kul opplevelse å være med i Lag-VM og representere Norge på denne arenaen. Jeg synes vi kjørte bra som lag og fikk virkelig vist hva vi er gode for. Som debutant er jeg veldig fornøyd med egen kjøring sier Gunvaldsen.

Konkurransen ble arrangert i spektakulær Palais Nikaia , med teknisk krevende seksjoner og høyt tempo. Gunvaldsen debuterte i Lag-VM i X-Trial, og viste både ro og råskap gjennom hele konkurransen.

– Å få kjøre sammen med Sondre var motiverende og lærerikt. Vi presset hverandre, støttet hverandre, og ga alt. 5. plass er vi stolte av, men vi vet også at vi har enda mer inne, sier han.

Med denne innsatsen markerer Norge seg som en nasjon i utvikling i X-Trial-sammenheng. Gunvaldsen tar med seg verdifull erfaring videre inn i den individuelle VM-sesongen.

Mini RR roadracing barn på bane under trening
Quadcross of Nations
Malene Seljeseth enduro EM Ungarn Tamasi Europamesterskap enduro kvinner norsk motorsport
Skroll til toppen