Sondre Haga klar for ny VM-runde

Sondre «Gekko» Haga (bildet) er klar for ny dobbel VM-runde i Tyskland til helgen. Han ligger på andreplass sammenlagt i trial2-klassen. Til helgen kjøres VM-løp nummer fem og seks for sesongen.

23-åringen fra Riska i Sandnes kjører både lørdag og søndag. Han ligger kun ett poeng bak sammenlagtlederen i VM utendørs.

-Jeg snakket med Sondre i går, og han er faktisk enda mer fokusert nå foran helgens løp enn han pleier. Hvis han klarer å holde fokuset på kjøringen, så satser vi på at han skal være med å prege løpene til helgen også. Kanskje er det denne helgen han skal få sin første VM-seier? Han er mer enn god nok til å vinne, sier manager og far Martin Haga.

Sondre Haga vet at det tolereres svært få feil. Skal han kjempe i toppen, tillates ikke mange feil.

-Konkurrentene mine er ekstremt gode og det betyr at om jeg gjør feil så blir jeg straffet hardt for det. Det er de små detaljene som avgjør resultatene og jeg må holde fokus på kjøringen og ikke på resultatet, sier Sondre «Gekko» Haga.

– Det blir gøy med en ny intens VM-løpshelg, sier Sondre «Gekko» Haga.

 

Foto : Team Gekkotrial

relaterte innlegg

Gekko portrett 3
perkristian
Aage_Hansen_1959

Skroll til toppen