Norsk jubel og gull til Ersland og Jørgensen i Challenge des Nations

Norsk jubel og gull til Ersland og Jørgensen i Challenge des Nations

Foto: Future7Media

Det ble norsk jubel i Challenge des Nations da Maria Ersland og Jonas Jørgensen kjørte inn til gull. Etter å ha blitt mestere i 2023 tok de tilbake tittelen i årets utgave med solid margin.

Allerede på første runde markerte duoen seg. Med kun ti prikker fikk de et forsprang på seks poeng ned til Storbritannias Harison Skelton og Sophie Bailey. På andre runde holdt de trykket oppe og avsluttet med totalt 28 prikker, hele ti færre enn britene på andreplass.

– Det har vært en kjempefin dag. Jeg og Jonas gjorde vårt beste, og det gikk veldig bra. Seksjonene var ikke de vanskeligste, men det gjorde det ekstra viktig å holde fokus, sier Ersland etter løpet.

På tredjeplass fulgte Polen med Wojciech Walczak og Justyna Lonycz, kun ett poeng foran Italia med Fabio Mazzola og Laia Pichler.

Følg søndagens NM- og SM-løp i roadracing direkte fra Bikeweek 2026 på Gelleråsen Arena i Karlskoga.
jone_306723483_789517979012834_3112249935199697570_n
Jarand-Matias Vold Gunvaldsen klar for VM-runde i Camerino
Skroll til toppen