MX: EM i Markelo avlyst

Foto: Mikkel Wendelboe

Det lokale brannvesenet i Markelo har lagt ned forbud mot at det blir kjørt EM i EMX65, EMX85 og EMXW. Dette skyldes stor risiko for brannfare.

Området hvor arrangementet skulle vært har ikke hatt regn på syv uker så alt er helt tørt. Banen ligger også i et skogområde, noe som gjør saken verre. Løpet vil ikke bli erstattet og derfor står poengsummene etter de siste rundene i Sverepec og Strykow.

(For å lese hele artikkelen hos DMU Motocross klikk her)

(Offisielle resultater klikk her) 

Sondre «Gekko» Haga ble nummer åtte begge dager i VM-avslutningen i Spania. Han endte på niendeplass sammenlagt i TrialGP.
Vilde Marie Holt tok førsteplass under 110-årsløpet på Eksismoa Motorpark 19. september. Løpet var tredje runde i Norsk Enduro Superserie.
Jarand-Matias Vold Gunvaldsen ble nummer ni i sesongfinalen i Spania og endte på 14. plass sammenlagt i Trial2-VM. Les om VM-sesongen hans.
Skroll til toppen