Bilder fra NM i Superenduro 2024
Foto: Livredd.info
Norgesmesterskapet i Superenduro 2025 vil dessverre ikke bli arrangert som planlagt.
Det var opprinnelig NMK Kongsberg som hadde søkt om å arrangere mesterskapet, men grunnet arrangementstekniske utfordringer har klubben valgt å takke nei til oppgaven. Norges Motorsportforbund og endurogrenen takker klubben for innsatsen med å arrangere et solid og publikumsvennlig mesterskap i 2024.

– Vi har stor forståelse for avgjørelsen og setter pris på dialogen vi har hatt med NMK Kongsberg. Nå ser vi fremover og håper at en ny arrangørklubb vil melde sin interesse for å arrangere NM i Superenduro i 2026, sier Øystein Kjørstad som representerer NMK Kongsberg.
Interesserte klubber oppfordres til å sende inn søknad innen 1. juni 2025, i henhold til gjeldende frister. Mer informasjon om søknadsprosessen finnes på nmfsport.no. Rekker dere ikke fristen? Meld interesse så fort som mulig!
– Superenduro er veldig spennende og god underholdning, og vi håper å se flere klubber gripe muligheten til å løfte denne grenen videre, sier Giancarlo Illidi.
Eventuelle spørsmål kan rettes til grenansvarlig enduro i Norges Motorsportforbund:
Giancarlo Illidi
Enduro
901 57 085
info@illidi.com
NMK Aurskog-Høland
