Joyce Christine Andersen går av som styreleder i Re Motorsport, ut går også Inger Marie Pauli som har vært kasserer.
Kristoffer Stanger tar steget opp i fra nestleder til leder for den solide klubben i Tønsberg.
Bilde: Joyce Andersen, Inger Marie Pauli og Kristoffer Stanger. Foto: Privat.
Nok engang leverer Re Motorsport et økonomisk overskudd.
-Det er utrolig gøy å overlate roret til Kristoffer, vi har samarbeidet godt, og han har vist i posisjonen som nestleder at han er klar for, og ikke minst motivert til å lede klubben videre. I sammen med Inger Marie følte vi at tiden var inne for å la den litt yngre garden slippe til, og tidspunktet kunne ikke vært bedre, sa Joyce Christine Andersen og tenker hovedsakelig på den økonomiske situasjonen klubben er i.
-Da vi tok over satte vi oss noen solide mål. Vi skulle la banegruppa som har gjort en fenomenal jobb få ruste opp banen, det skulle bygges nytt vanningsanlegg samtidig som vi i styret har hatt et solid fokus på økonomi og tilskuddsordninger for idretten. Når vi forlater klubben er vi stolte over resultatene vi har vært en del av å skape, sa Andersen.
Under årsmøtet takket Joyce Christine Andersen spesielt Sissel Terjesen som også går ut av styret, for innsatsen.
-Vi er stolt over at du fremdeles vil være den første folk møter når du fortsetter som kioskansvarlig når man kommer til Ødegården. Du representerer alle de gode verdiene vi ønsker i klubben vår, sa avtroppende styreleder.
Resultatene taler for seg selv, overskuddet i 2018 / – 205 790 kr – og 125 867 kr i 2019 – totalt overskudd bare de to siste årene er på 333 657 kr. Klubben har over ½ million på bok ! I tillegg har klubbens egen båtsport arrangør, Tønsberg Båtrace AS levert bedre og bedre tall, år for år.
Ny leder for Re Motorsport, Kristoffer Stanger gleder seg til oppgaven.
-Jeg er heldig som får lede et styre hvor vi kjenner hverandre godt, sa Stanger.
-Kontinuteten står Sverre Grytnes for, og både Inger Marie og Joyce er ikke lengre enn en tlf unna. Vi skal satse på både barn, mosjonister, men også topp idrett, sa Stanger til årsmøtet.
Årsmøtet i Re Motorsport ble ledet av ordstyrer Frode Sundsdal som hadde en engasjert forsamling tilstede. Årsmøtet valgte nytt styre og vedtok nytt budsjett hvor man skal investere 60.000 kr i ny barnebane.
Tekst: Frode Sandsdal
Det nye styret består av :
Leder; Kristoffer Stanger
Nestleder; Dan Enerhaugen
Kasserer Camilla Hagberg
Styremedlem; Hans E. Holtung
Styremedlem; Edwin Pauli
Styremedlem; Tommy Henriksrud
Styremedlem; Henriette Wister Kristiansen
Vara; Sverre Grytnes
Vara; Richard Skarpaas