Benedicte Drange og Daniel Svae Andersen (bildet) gjennomførte i dag såkalt “pole position” i årets siste VM-runde i aquabike som kjøres i Kuwait.
Benedicte Drange er første nordmann til å debutere på øverste nivå i kvinneklassen. Hun fikk fjerde beste tid i dag.
NUMMER FIRE I DAG: Benedicte Drange.
-Det er veldig stas å få delta i toppklassen. Og jeg kunne ikke vært mer fornøyd med å kvalifisere meg som nummer fire, sier Drange.
15 åringen fra Bergen er den desidert yngste som deltar i helgen.
Daniel Svae Andersen, som ligger på tredjeplass i VM-serien, kvalifiserte seg inn til åttendeplass i dag. Han hadde imidlertid problemer med bensintilførselen under konkurransen.
-Det gikk ganske bra i kvalifiseringen med tanke på omstendighetene. Det kunne sett mye verre ut. Heldigvis var det tøffe forhold i banen, noe jeg kjører veldig godt i, sier 24-åringen.
Foto: privat