Trafikken på NMFs nettsted gikk ned fra uke 19 til uke 20. Likevel er det bare fem uker i 2020 hvor det har vært flere sidevisninger enn i uke 20.
Antall sidevisninger landet på 13 858 i uke 20, mot 19 165 i uke 19. Rekorden lyder på 23 848 visninger og er fra uke 14.
Antall brukere var på 3 573 i forrige uke, mot 5 431 i uken før.
Det ble produsert og publisert 8 artikler i uke 20. Det er nå registrert 4 396 følgere på Facebook.
-Jeg synes at vi har fått en god trafikk, men vi savner godt og sportslig innhold. Det vil etter hvert komme nå som vi forhåpentligvis nærmer oss mer normale tider med konkurranser, sier Lasse Gimnes, som jobber med nettartikler for NMF.
-Vi alle begynner vel å bli lei av covid-19, også når det gjelder mediekonsum. Men det er viktig med informasjon, så vi gjør hva vi kan for å holde NMFs medlemmer mest mulig ajour på relevante budskap om saken, sier Gimnes.