Sondre Haga kjører NM i Oslo i helgen

Sondre «Gekko» Haga (22) fra Riska i Sandnes kjører NM i trial på lørdag og sesongens siste NorgesCup på søndag. Løpene kjøres på Osloungdommens Motorsenter ved Hvervenbukta.

Haga og resten av eliten innen norsk trial stiller i helgen.

Tidligere i år vant han EM-gull individuelt samt var med på EM-gull-laget i klasse Trophy International.

-Sondre har vært uslåelig i de norske løpene hittil i år. Men løpene skal kjøres og ingenting er avgjort på forhånd. Konkurrentene er flinke og det er fort gjort å gjøre småfeil. På slike løp kan småfeil bli avgjørende, sier manager og far Martin Haga.

-Jeg har vunnet NM i X-Trial tre ganger før, men jeg har ikke vunnet utendørs NM før. Det er på tide å få den medaljen også på plass. Jeg er klar, sier Sondre «Gekko» Haga.

Det er sesongens siste løpshelg.

-Det har vært to løpsfrie helger nå, så jeg har fått samlet opp overskudd. Så nå blir det kjekt å kjøre løp igjen, sier Sondre «Gekko» Haga.

Foto: Rune Helliesen.