NMF-president Emilie Westbye (bildet) gleder seg til å følge med på de siste ukenes motocross-avslutning i VM og EM i Italia. Der vil blant andre Kevin Horgmo og Håkon Fredriksen kjempe om topplasseringer. Begge har EM-seire å vise til i 250-klassen i 2021.
-Det er lenge siden vi har hatt slik bredde i toppen i norsk motocross. Årets internasjonale sesongavslutning blir utrolig spennende å følge med på, sier NMF-presidenten.
Presidenten i NMF mener at de norske motocross-toppene har lagt ned et godt stykke arbeid – gjennom mange år.
-Disse utøverne og deres støtteapparat har jobbet utrolig hardt over lang tid, og det er fint å se at de endelig får betalt for all innsatsen de har lagt ned, sier Emilie Westbye.
Westbye ser at de norske toppene får internasjonal oppmerksomhet.
-Våre utøvere blir lagt merke til av store team der ute, og forhåpentligvis vil denne sesongen åpne enda flere dører for fremtiden, sier hun.
Nå lover hun å heie godt på de norske utøverne.
-Lykke til med innspurten! Vi er en stor gjeng her hjemme som heier på dere, konkluderer Emilie Westbye.
Foto: NMF