Jul i motorsporten: Reiser tidlig første juledag på treningsleir til Spania

Superbike-utøver Jonathan Nessjøen (bildet) feirer julen på Hasle i Oslo, men drar snart til Spania for å trene.

-Jeg skal feire julen hjemme på Hasle sammen med familien, noe vi gjør hvert år. Det blir rolig frem til julaften for min del, der jeg skal prøve å bruke mye tid på familie og venner før avreise til Spania. Tidlig første juledag reiser jeg til Marbella hvor turen går videre til Cartagena for en ukes treningsopphold, sier Jonathan Nessjøen.

Ribbe med mer står på menyen på selveste julaften.

-Det som står på menyen hos oss er som regel ribbe, medisterkaker, julepølse og alt det gode tilbehøret. Det er “muttern” og lillesøster som står for all matlagingen, så det legger jeg meg ikke så mye opp i. Jeg tar jobben med å spise og å kjøre fort på motorsykkel, sier han og smiler.

Og treningsmessig blir det full fart på den spanske solkysten i dagene etter julaften.

-Som sagt så blir det et opphold i Spania som kommer til å gi oss litt flere timer på sykkelen før sesongen. Det er akkurat det jeg trenger. Ellers så blir det bare vanlige treningsuker frem mot julaften, sier Nessjøen.

Foto: privat

Jonathan Nessjøen med to førsteplasser i Spania