Horgmo satser på to sterke VM-starter i helga

Kevin Horgmo (bildet) er klar for VM-start i Italia i motocross kommende helg.

I helgen åpnet han EM med en andreplass. Han ligger også som nummer to i det italienske mesterskapet i sammendraget.

-Målet er å få til to bra starter i VM kommende helg – og gjøre det så bra som mulig, sier Kevin Horgmo.

Han er godt fornøyd med sesongstarten 2021.

-Synes det har gått jevnt og stabilt  så langt. Jeg tror det har noe med at ting rundt kjøringa også fungerer bedre i år, sier han.

Han har klare tanker om hvorfor det går bedre i år enn i fjor.

-Jeg får nok kjørt mye mer sykkel utenom løp i år. I fjor måtte vi fikse det meste selv. Nå tar teamet av seg det meste, så blir det litt lettere å gjøre jobben, forteller Horgmo.

Og slik beskriver han ambisjonene for resten av sesongen.

-Jeg må fortsette med jevnheten jeg har hatt til nå, og tette luka opp til han raskeste i klassen. Han har vært litt raskere enn meg hittil i år, men jeg nærmer meg, sier en optimistisk Horgmo.

 

Foto: privat.