Håkon Fredriksen: -Målet er å vinne EM i 2021

I den aller ypperste Europa-eliten!

Håkon Fredriksen (bildet) viser mesterlig kjøring i EM-rundene i Italia for tiden. På tirsdag kjører han ny runde i Mantova i Italia. – Målet for 2021 er å bli Europamester, sier Håkon Fredriksen.

Fredriksen overbeviste stort i helgen med heatseier i det første heatet og andreplass totalt under lørdagens EM-runde i 250-klassen i motocross. Han ligger nå nummer åtte i sammendraget i EM.

Håkon Fredriksen presterer på øverste hylle. Foto: NMF.

I morgen (tirsdag) kjører han en ny EM-runde. Og neste runde igjen går på lørdag. Alt skjer på samme bane i Italia.

-Ambisjonene for resten av sesongen er å vinne ihvertfall en EM-runde og flere gode resultater, sier Håkon Fredriksen.

Slik kommentarer han i dag tidskvalifiseringen fra lørdag, hvor han oppnådde tredje beste tid totalt:

-Jeg fant fort flyten og koste meg på banen.

Og slik kommenterer Fredriksen heat nummer 1 som han vant.

-Fant godflyten og fikk en luke som holdt inn til mål.

Og til slutt kommenterer Håkon Fredriksen heat nummer 2.

-Passerte som rundt 25 på første runden. Begynte jakten og kom i mål som nummer åtte. Og totalt 2. plass, sier Fredriksen.

NMF følger Fredriksen videre utover uken.

Foto oppslagsbilde: privat.