Fornøyd Elias Ishoel: -En super dag

Til topps på lørdag i USA!

Trønderen Elias Ishoel (bildet) strålte etter lørdagens Amsoil-seier i snowcross i Minnesota.- En super dag, sier Elias Ishoel til NMFs nettsted.

-Kjøringen var bra hele dagen, men det var litt av og på med startene. Så jeg måtte kjøre meg opp, sier Elias Ishoel.

Han vant finalen på lørdag. Dermed er han i gang i den ypperste toppen.

Men fredagskvelden ble ikke helt Elias Ishoel sin kveld.

-Jeg følte kjøringen og alt stemte bra. I finalen ble det startkrasj. Og senere i løpet lå jeg rett bak en som ødela skuteren. Han ødela styringen min, så jeg fikk ikke fullført på fredag, forteller Ishoel.

Sammenlagt er Ishoel på 2.-plass med 84 poeng, seks poeng bak overraskelsesmannen Hunter Patenaude, skriver http://www.opp.no.

Malene Trosten Andersen deltok også i Minnesota. Hun fikk førsteplass i sin klasse på lørdag – og tredjeplass i finalene på fredagen.

Se også artikler om Ishoels innsats i Minnesota her.

https://www.opp.no/sport/2021/01/10/Vant-finalethriller-i-natt-23294518.ece