Første runde i EM Enduro gikk av stabelen i Italienske Fabriano i helgen. Under perfekte forhold ble det kjørt fire runder á 6 mil på lørdag, og tre runder á 6 mil på søndag.
Juniorene Joachim Omby Jonasen og Håkon Engan Karlsen kjører sin første EM sesong og hadde sin debut i helgen. Guttene bar derfor preg av mye spenning og nerver den første dagen, noe som resulterte i 15. plass til Håkon og 19. plass til Joachim. Søndag slapp det meste av spenningen opp og de kjørte seg oppover på listene, noe som resulterte i 10. plass til Håkon og 14. plass til Joachim.
Dette var en bra start for guttene som begge tok med seg poeng videre til neste runde. Det er godt å få med seg til neste runde som går i Romania 19 og 20 mai.
Guttene, som har vist stor fremgang, stilte godt forberedt til start i helgen. De har heller ikke hatt noen uhell eller mekaniske problemer. Noe landslagssjef Pål Anders Ullevålseter er svært godt fornøyd med.
