Den kommende helgen er den norske motocross-eliten samlet i Teutschental i Tyskland. Da handler det både om EM og VM.
Kevin Horgmo (bildet) og Håkon Fredriksen skal kjøre nok en VM-runde til helgen. Det er da tredje helg på rad med VM-kjøring. Horgmo er på fjerdeplass i sammendraget i årets VM. Fredriksen er på plass nummer 14.
Det er EM-løp i 125-klassen i Tyskland. Der stiller for Norge Elias Auclair, Marius Nordbø og Adrian Bølviken. Sistnevnte ble nummer 20 i sist helgs EM-runde i Frankrike.
Det kjøres også EM i 250-klassen kommende helg. Her stiller som vanlig Cornelius Tøndel og Håkon Østerhagen. Tøndel er nå nummer to i sammendraget i EM, bare ett poeng bak lederen. Østerhagen er på delt fjerdeplass i samme klasse. Begge kjører de for pallplasser i EM totalt – og Tøndel har gullambisjoner.
Foto: Spectrum Media Bavo