Elias Ishoel (bildet) kjørte inn til seier under den første konkurransen i fjerde Amsoil-runde i Fargo i Nord-Dakota i natt. – En super dag, sier Elias Ishoel rett etter nattens konkurranse.
Oppdalingen og trønderen har nå totalt fem finaleseire i årets utgave av Amsoil. Ishoel leder dermed Amsoil sammenlagt. Nattens konkurranse var den syvende konkurransen i rekken i år. Fem av dem har endt med førsteplass.
Dermed fortsetter han sin Amsoil-ferd i USA hvor målet er å vinne sammenlagt, noe han også har gjort tidligere.

-Det føltes bra allerede fra treningen av i dag. Jeg var raskest i begge treningene. Det ble andreplass i begge kvalifiseringsheatene, med en litt dårlig start samt en velt. Så jeg måtte kjempe hardt for å komme meg opp, sier Ishoel til NMFs nettsted.
Og i finalen gikk det Elias Ishoel sin vei.
-I finalen kom jeg ut som nummer to og tok ledelsen i runde nummer to. Det ble hard kjøring – og først i mål. Super dag, sier Elias Ishoel.

Ishoel kjører ny runde kommende natt til søndag norsk tid. NMF følger Ishoel.
Se også: https://snocross.com/
Foto oppslagsbilde: privat.