Elias Ishoel har et godt forsprang til toeren sammenlagt i årets Amsoil etter åtte konkurranser på fire helger i 2021.
Elias Ishoel fra Oppdal, som kjører for ski-Doo, står nå med 344 poeng før femte runde hvor konkurranse nummer 9 og 10 står på kjøreplanen.
På andreplass ligger svenske Oskar Norum med 298 poeng. På plass nummer tre finner vi Lincoln Lemieux med 287 poeng. Også sistnevnte kjører for Ski-Doo.
Ishoel har seks seire på åtte konkurranser hittil i Amsoil i år. Han vant begge konkurranser i Nord-Dakota sist helg. Og han har tre seire på rad.
Malene Trosten Andersen ligger nå som nummer to i kvinneklassen, kun slått av Megan Brodeur. Brodeur har 334 poeng, mens Malene Andersen har 324 poeng.
På tredjeplass finner vi Tausha Lange med 263 poeng. De to første på sammenlagtlisten representerer Ski-Doo, samme team som Elias Ishoel.
Neste runde, som går av stabelen 19. og 20. februar, kjøres i Sioux Falls i Sør-Dakota.
Se også: https://snocross.com