Oppdalingen Elias Ishoel (bildet) fullførte i natt sin 16. Amsoil-runde for året – og for fjerde gang på rad vant han Amsoil i USA sammenlagt i pro-klassen.
Natt til søndag fikk han andreplass samt fjerdeplass i de to kvalifiseringsheatene. I finalen ble han nummer to. Det betyr at Ishoel endte på 9 finaleseire i årets Amsoil. Han oppnådde også to andreplasser i årets utgave av Amsoil – og totalseier i Amsoil 2022.
I 2015 ble han nummer to sammenlagt i pro lite-klassen. Året etter ble det tredjeplass i samme klasse.
I 2019 gikk han til topps i den høyeste pro-klassen. Med nattens siste løp i årets Amsoil ble han hyllet for sin fjerde sammenlagtseier i pro-klassen. Siste runde ble kjørt i Cannonsburg i Michigan.
Dette sa Ishoel etter løpet natt til søndag norsk tid.
-Jeg kom ut som nummer seks og kjørte meg opp til tredjeplass. Lå og fightet med Kody Kamm, og klarte å passere ham i nest siste runde. Ble andreplass. Jeg er strålende fornøyd med sesongen, konkluderer trønderen.
Foto: Gary Walton