I fjor fikk totalt 16 personer innen motorsporten heder og ære samt prisen Stolt Frivillig. Konseptet fortsetter i 2021.
-Stolt Frivillig-konseptet, som vi rullet gjennom fjorårssesongen, har vært en viktig del av det å få satt fokus på alle de dyktige ildsjelene ute i klubbene våre. Alle arrangørene av NM og NC fikk tilsendt en diplom som stevneleder/jury ga til en person på arrangementet. I etterkant fikk også den frivillige tilsendt en genser, sier NMF-president Emilie Westbye.
NMF-presidenten (bildet) mener det er viktig å gjøre stas på motorsportens ildsjeler.
-Det har vært rørende å lese alle de fine ordene som er blitt skrevet om de frivillige, og det føles godt å kunne gjøre stas på langt flere enn det vi har klart å gjøre på MSK. Vi vil fortsette denne satsningen også i 2021, og vi gleder oss til enda flere skal få velfortjent heder og ære for all innsatsen som legges ned, sier Emilie Westbye.
Og snart vil det bli utropt flere Stolt Frivillig-vinnere.
-Nå er det bare å glede seg til vi endelig kommer skikkelig i gang, og til alle de fine arrangementene som klubbene og ildsjelene lager til, sier Westbye.
Her er en av mange tidligere Stolt Frivillig-artikler:
https://nmfsport.no/nyheter/stolt-frivillig-tildelt-erik-pedersen/